POMAGAMY, POMAGAMY...

Uczniowie naszej szkoły lubią robić wiele dla dobra innych. W miniony piątek i sobotę gimnazjaliści, w ramach działalności w szkolnym wolontariacie, wzięli udział w rozdawaniu ulotek i zachęcaniu klientów nowosolskich marketów do zakupu żywności dla ubogich. Patronatem akcji był Caritas i udało się zebrać duże ilości produktów spożywczych. Podziękowania dla naszych podopiecznych wyraziła kierowniczka świetlicy socjoterapeutycznej "Caritas".

W środę, 18 marca, uczniowie szkoły podstawowej wybrali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowej Soli z przedstawieniem o tematyce wiosennej. Przesłaniem spektaklu pt. "Kruszynka" było docenianie wartości każdej istoty, bez względu na wygląd czy umiejętności, które posiada, a także zachęta do tolerancji, wzajemnej akceptacji oraz przełamywania barier między ludźmi. Skrytykowane zostało lenistwo i próżność. Inscenizacja bardzo podobała się niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Bardzo często słychać było spontaniczne okrzyki radości, szczery śmiech, a na końcu gromkie brawa. Pani Dyrektor SOSW wraz z podopiecznymi i nauczycielami gorąco dziękowała za tak wspaniały występ oraz dobrowolne przyjście naszych małych aktorów do nich. My także byliśmy urzeczeni tym pięknym wydarzeniem oraz wspaniałym odbiorem występu "Dzikusów" w gościnnych murach ośrodka.

Za włączenie się we wszelkie akcje w ramach szkolnego wolontariatu, a także każdą inną pomoc na rzecz potrzebujących, serdecznie dziękujemy.

Dziś: Bonifacego, Dobiesława
Jutro: Zofii, Nadziei
Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął
(J 3,16)