OLIMPIADA "RADOŚĆ"

W czwartek, 5 czerwca, na stadionie miejskim w Nowej Soli miała miejsce, jak co roku, wspaniała impreza sportowa pod nazwą "Olimpiada Radość". Zaangażowała się w nią część wolontariuszy z naszej szkoły: Wiktoria Kowalewska, Klaudia Stando, Kornel Walentowski i Karol Stawecki, pod opieką pani pedagog Renaty Bielicz.
   Po uroczystym rozpoczęciu defiladą i po przemówieniach otwierających zawody, odbywało się mnóstwo różnorodnych konkurencji sportowych, przy których między innymi nasi wolontariusze sporo się napracowali. Uczestnicy olimpiady, a były to wyłącznie osoby niepełnosprawne z różnych miast Polski, ale także z Niemiec i Ukrainy, z wielką radością biegali na czas, skakali na odległość, tańczyli układy choreograficzne, rzucali do celu lub na odległość, pokonywali różnego rodzaju przeszkody, odbijali i łapali piłki itp. Śmiechu i zabawy było co niemiara, a uczniowie naszej szkoły, choć zmęczeni po wielu godzinach pomagania, to byli równie szczęśliwi, jak ich niepełnosprawni rówieśnicy.

Dziś: Rity, Donaty
Jutro: Mariana, Katarzyny
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)