Prezentacja projektów

W czwartek (5.06) w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów gimnazjalnych. Efekty swojej rocznej pracy przedstawiły dwie grupy z klasy II. Jako pierwsi zaprezentowali się: Miłosława Patelka, Paweł Bera, Joanna Bredlak i Maciej Kulczycki (Michalina Wilczyńska była chora), którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Dąbrowskiej wykonali pracę na temat pomników przyrody w Nowej Soli. Była to wirtualna, ale ciekawa i pouczająca wędrówka po naszym mieście, dzięki której dowiedzieliśmy się o unikatach przyrodniczych ukrytych na naszych ulicach lub w parkach.

Druga grupa, w składzie: Weronika Steciąg, Tymoteusz Żygas, Maria Kiraga i Dominika Jakubiszyn, zapoznała nas z trzema zasadami dynamiki Izaaka Newtona. Pod kierunkiem pani Beaty Kopińskiej przygotowali w sposób ciekawy i przystępny wyjaśnienie zagadnień związanych z ruchem. Podczas prezentacji wykorzystali zarówno planszę, projektor multimedialny, jak i modele poruszających się obiektów. Obydwa wystąpienia zostały nagrodzone brawami, a Pani Dyrektor podkreśliła wartość wspólnej pracy i zaangażowania uczniów i ich opiekunów.

Dziś: Rity, Donaty
Jutro: Mariana, Katarzyny
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)