Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 24-26 kwietnia odbyła się wycieczka klas V-VIII do Trójmiasta. W drodze do celu odwiedziliśmy Gniezno, gdzie podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz Konfesję św. Wojciecha. Kolejnym przystankiem był Toruń - miasto pełne pamiątek po Mikołaju Koperniku i perłę architektury gotyckiej ("gotyk na dotyk"). Kolejny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Trójmiasta. Na naszym szlaku znalazła się Katedra w Oliwie (niesamowity koncert organowy), gdańskie Stare Miasto, Westerplatte oraz Sopot ze słynnym molem. W dniu powrotu zawitaliśmy do Malborka, dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Poznaliśmy tam historię zamku, który jest największym, ceglanym obiektem tego typu w Europie. Podczas pobytu zatrzymaliśmy się w hotelu w Rumii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom oraz wszystkim organizatorom wyjazdu. Zapraszamy do galerii.

Dziś: Zofii, Nadziei
Jutro: Andrzeja, Jędrzeja
A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu
(Łk 2,35)