Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Laboratoria przyszłości - realizacja zajęć

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Realizacja zajęć w roku 2023/2024 r.

Zajęcia robótek ręcznych 

 Od września w każdy czwartek chętne osoby brały udział w zajęciach na których szydełkowaliśmy, wyszywaliśmy oraz próbowaliśmy robić na drutach. Własnoręcznie wykonane prace pojawiły się na kiermaszu bożonarodzeniowym. Wykonaliśmy też tablicę z naszymi pracami, którą niebawem będzie można zobaczyć powieszoną w szkole. Zajęcia te mogły odbywać się dzięki programowi "Laboratorium przyszłości". Zajęcia prowadziła pani Irmina Pawlikowska.

III klasa - Pieczenie bułek

We wrześniu uczniowie klasy III poznali proces pieczenia bułek. Zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji chleba, różnymi gatunkami pieczywa oraz zawodami: rolnik, młynarz i piekarz. Na koniec wspólne wypiekanie, konsumpcja oraz przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. A wszystko to wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". 

Szyjemy świąteczne ozdoby

 

Pierniczki w wykonaniu klasy III

 

Realizacja zajęć w roku 2022/2023 r.

Pierwsze zajęcia z gotowania przeprowadziła klasa IV. W ruch poszły miksery i gofrownice, a efekt tych wypieków długo jeszcze roznosił się po szkole. 

  

Gofry klasy VI

27 marca klasa VI na godzinie wychowawczej oddawała się rozkoszom podniebienia. Wspólnymi siłami uczniowie przyrządzili pyszne gofry. Skorzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". 

 

II klasa - Eko jest super

Obchodziliśmy dzisiaj w klasie II ,,Światowy dzień Ziemi” - kształtowanie postaw proekologicznych.  ,,Pomagamy Ziemi”: misja ratunkowa, wykonanie przez dzieci 8 misji w celu uratowania Ziemi (segregacja odpadów, dopasowanie zwierząt do ich kontynentu, uzupełnienie schematu obiegu wody w przy rodzice, odnawialne oraz nieodnawialne źródła energii, segregacja produktów, które nadają się do zjedzenia na surowo oraz tych, które jemy po uprzednim przetworzeniu, wykonanie kwiatów z plasteliny, wypisanie zdrowych nawyków oraz zagadka dot. roślin. Na koniec dzieci wykonały ,,EKO-ZABAWKĘ” poprzez zaprojektowanie i wykonanie zabawki z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych.

Prace wykonane przy użyciu narzędzi zakupionych z programu "Laboratorium przyszłości"

Szycie i haftowanie

Pierwsze ściegi i hafty za nami. Zapraszamy na zajęcia. W zajęciach używaliśmy maszyn zakupionych w projekcie "Laboratorium przyszłości"

Sobotnie wypieki

W sobotę w szkole piekliśmy babeczki dzięki sprzętom Laboratorium przyszłości. Sandra i Helena z klasy VI pod opieką p. Małgorzaty Kiraga.

Tosty - II klasa

W dniu 19.05.2023 klasa II skorzystała ze sprzętu zakupionego w ramach projektu ,,Laboratoria przyszłości”. W ramach podsumowania zajęć o tematyce ,,Jak powstaje chleb” uczniowie przygotowali oraz wypiekali w tosterach przepyszne tosty. Wszystkim sprawiła ogromną radość wspólna degustacja.

 

 

 

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Eustachego, Marii
Jutro: Anety, Bogdana
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego
(J 6,63b.68b)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb