Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Obchody 10 lecia Szkoły

We wtorek 30 maja 2023 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Świętowaliśmy dziesięciolecie naszej szkoły w obecnej lokalizacji, a także 25 - lecie istnienia szkół katolickich w Nowej Soli. Pierwszym akcentem uroczystości była Msza Święta, którą odprawił JE ks. bp Paweł Socha oraz księża związani ze szkołą. Po Eucharystii uczniowie przygotowani przez panie: Elżbietę Maślankowską, Renatę Bielicz i Annę Sieciechowicz, zaprezentowali program muzyczno - poetycki, który obejrzeli członkowie społeczności szkolnej, a także zaproszeni goście. Wśród nich byli: ksiądz biskup, absolwenci, dawni pracownicy oraz dyrektorzy nowosolskich szkół. Swoją obecnością zaszczyciła nas pierwsza dyrektorka szkoły - s. Elżbieta Kordas. Refleksjami na temat znaczenia szkoły katolickiej w rodzinie podzielił się przedstawiciel rodziców - pan Paweł Gradziuk. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z historią szkoły, dzięki dwóm prezentacjom multimedialnym. Po części artystycznej goście zwiedzili naszą placówkę, a na koniec wszyscy wrócili do auli aby obejrzeć spektakl szkolnego teatru Galimatias pt. "Pływanie synchroniczne" (już wiemy, że zdobyło tytuł laureata wojewódzkiego!).

Drugą odsłoną tego dnia był piknik rodzinny zorganizowany we współpracy z Radą Rodziców. Obok kącików kulinarnych przygotowanych przez rodziców, znalazły się na nim atrakcje przygotowane przez nauczycieli - rodzinne zajęcia plastyczne, licytacja prac z kółka plastycznego, losowanie cytatów św. Urszuli Ledóchowskiej, quiz wiedzy o naszej szkole, zawody sportowe, mecz piłki siatkowej, kręgle skandynawskie, przeciąganie liny, układy taneczne zumba oraz karaoke. Dziękujemy wszystkim organizatorom i gościom. To był udany dzień!

 

Filmy o historii szkoły

  1. Krótka historia z 10 lecia Szkoły Katolickiej [6 min]
  2. Prezentacja z 25 lecia Szkół Katolickich w Nowej Soli.  [30 min]

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Magdaleny, Bogumiły
Jutro: Karola, Ferdynanda
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb