Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Laboratoria przyszłości - realizacja zajęć

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Realizacja zajęć w 2023 r.

Pierwsze zajęcia z gotowania przeprowadziła klasa IV. W ruch poszły miksery i gofrownice, a efekt tych wypieków długo jeszcze roznosił się po szkole. 

  

Gofry klasy VI

27 marca klasa VI na godzinie wychowawczej oddawała się rozkoszom podniebienia. Wspólnymi siłami uczniowie przyrządzili pyszne gofry. Skorzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". 

 

II klasa - Eko jest super

Obchodziliśmy dzisiaj w klasie II ,,Światowy dzień Ziemi” - kształtowanie postaw proekologicznych.  ,,Pomagamy Ziemi”: misja ratunkowa, wykonanie przez dzieci 8 misji w celu uratowania Ziemi (segregacja odpadów, dopasowanie zwierząt do ich kontynentu, uzupełnienie schematu obiegu wody w przy rodzice, odnawialne oraz nieodnawialne źródła energii, segregacja produktów, które nadają się do zjedzenia na surowo oraz tych, które jemy po uprzednim przetworzeniu, wykonanie kwiatów z plasteliny, wypisanie zdrowych nawyków oraz zagadka dot. roślin. Na koniec dzieci wykonały ,,EKO-ZABAWKĘ” poprzez zaprojektowanie i wykonanie zabawki z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych.

Prace wykonane przy użyciu narzędzi zakupionych z programu "Laboratorium przyszłości"

Szycie i haftowanie

Pierwsze ściegi i hafty za nami. Zapraszamy na zajęcia. W zajęciach używaliśmy maszyn zakupionych w projekcie "Laboratorium przyszłości"

Sobotnie wypieki

W sobotę w szkole piekliśmy babeczki dzięki sprzętom Laboratorium przyszłości. Sandra i Helena z klasy VI pod opieką p. Małgorzaty Kiraga.

 

 

 

 

Jadłodzielnia

Antosia

Imieniny


Dziś: Jaromira, Justa
Jutro: Magdaleny, Bogumiły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb