II Kiermasz bożonarodzeniowy

9 grudnia w naszej szkole odbył się II KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY zorganizowany przez radę rodziców przy udziale nauczycieli i uczniów szkoły.

Podobnie jak w zeszłym roku dzieci i młodzież sprzedawały przygotowane własnoręcznie przy pomocy dorosłych ozdoby związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ponadto można było nabyć żywe choinki w donicach i część z nich dzięki ofiarodawcom wiosną zostanie posadzona na terenie naszej szkoły. Na jednym ze stoisk były do kupienia karki świąteczne wykonane przez naszych uczniów, wyróżnione w szkolnym konkursie na "Kartkę Bożonarodzeniową". Chętni mogli wziąć udział w "konkursie wiedzy o Aniołach i nie tylko"  gdzie główną wygraną była chatka z piernika. Poza tym dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się warsztaty wypieku pierników z możliwością konsumpcji własnych wyrobów. Na pamiątkę można było wykonać sobie "anielską fotografię" przy szopce bożonarodzeniowej i po kilku chwilach cieszyć się świeżo wydrukowaną fotografią. Całość dopełniała degustacja domowych wypieków przy herbacie. Dochód w kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup stołu do tenisa stołowego zewnętrznego, który będzie służył naszym dzieciom i młodzieży na placu zabaw przylegającym do szkoły. Rada rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu, który już chyba na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń oraz tym ,którzy odwiedzili szkołę tego dnia i wsparli tę inicjatywę.

Łączna kwota jaką pozyskano dzięki całemu przedsięwzięciu to 3309,33 PLN

W konkursie wiedzy o Aniołach wzięły udział 22 osoby z czego najbliżej zwycięstwa były 4 zdobywając 19 punktów na 20 możliwych. W tej sytuacji komisja w drodze losowania wyłoniła zwycięzcę. Został nim Jakub Chłopecki z klasy VI sp. Także klasa VI zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zebrawszy największą sumę pieniędzy ze sprzedaży ozdób świątecznych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Dziś: Czesława, Agnieszki
Jutro: Bartosza, Feliksa
Idźcie na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie
(Mt 22,9)