Święto Solan

W środę (14.06) rozpoczęły się dni Nowej Soli zwane Świętem  Solan. Tradycyjnie, pierwszego dnia, było dużo akcentów edukacyjnych. Pierwszym punktem programu była uroczysta Msza Św. w intencji miasta i jego mieszkańców. Naszą szkołę w kościele p.w. św. Michała Archanioła reprezentowała dyrekcja oraz poczet sztandarowy.

Następnie udaliśmy się do urzędu miejskiego, gdzie Prezydent Nowej Soli, pan Wadim Tyszkiewicz, wręczył nagrody i dyplomy najlepszym uczniom. W tym roku naszą szkołę podstawową reprezentował pan Jacek Patelka, tata Bartka - m.in. laureata i finalisty konkursów przedmiotowych. Z kolei z gimnazjum wytypowano Karolinę Bielicz - m.in. laureatkę konkursu wiedzy o świętych i błogosławionych. Następnym punktem uroczystości był radosny korowód, w którym ulicami miasta przeszli uczniowie nowosolskich szkół.

Dodatkowym wydarzeniem było wręczenia nagród uczniom wylosowanym z każdej nowosolskiej szkoły. Organizatorem akcji był powiat nowosolski, który w ten sposób zachęca absolwentów gimnazjów do kontynuowania nauki w lokalnych szkołach. Szczęśliwcem z naszego gimnazjum był Jakub Małyszak.

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął
(Mt 20,6b-7a)