Konkurs o św. Albercie Chmielowskim

W miniony piątek już po raz drugi nasza szkoła była organizatorem Powiatowego Konkursu o Świętych i Błogosławionych. Jak w ubiegłym roku, obejmował on trzy grupy wiekowe:

• klasy I-III szkoły podstawowej (praca plastyczna),
  • klasy IV-VI szkoły podstawowej (praca literacka lub plastyczna) oraz
  • klasy gimnazjalne (test wiedzy).

Jak słusznie zauważył jeden z nauczycieli, taki konkurs, obok rozwijania typowych dla szkoły kompetencji, wskazuje młodym ludziom świat wartości nieprzemijających, płynących wprost z Ewangelii. Wierzymy, że wspólne pochylenie się nad postacią brata Alberta zaowocuje w nas większą wrażliwością na potrzeby bliźnich. Dziękujemy uczestnikom, ich opiekunom oraz organizatorom konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy laureatów i wyróżnionych w poszczególnych grupach wiekowych.

Kategoria: klasy I-III

I miejsce - Wiktoria Herman

II miejsce - Dominik Ciesielski

III miejsce - Zuzanna Dudziak