Kosmiczna wizyta w bibliotece

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, klasa V wzięła udział w nieziemskich zajęciach. Spotkanie dotyczyło kosmosu, kosmicznych maszyn oraz historii podróży kosmicznych. Zajęcia prowadziła pani dr Karolina Rożko, od której dowiedzieliśmy się dużo o planetach, gwiazdach, księżycu. Znaleźliśmy odpowiedzi na pytania jak powstają gwiazdy, dowiedzieliśmy się ile jest odkrytych planet poza naszym układem słonecznym i tworzyliśmy własne obrotowe mapki nieba.
     Druga część spotkania prowadzona była przez Pana Stanisława Kozłowskiego. Podczas tej części zajęć poznaliśmy historię wypraw kosmicznych, budowę rakiet, satelitów i łazików. Obejrzeliśmy wraz z komentarzem starty rakiet oraz lądowanie na Księżycu. Prześledziliśmy również misję balona stratosferycznego. Szczególną aktywnością podczas zajęć wykazali się Edward Dołęga i Sebastian Proć, zadziwiając prowadzących. Gratulujemy im ogromnej wiedzy, a teraz, po spotkaniu, na pewno każdy uczeń klasy V jest ekspertem od spraw kosmicznych.

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)