Spotkanie z gościem z Wielkiej Brytanii

W dniu 08.05.2023 klasa II gościła Adama Vizarda, mieszkańca Bristolu w celu prezentacji kultury brytyjskiej. Zaproszony gość przedstawił uczniom flagi, walutę angielską oraz przywiózł angielskie przysmaki.  Uczniowie mieli szansę przeliczać funty na złotówki. Wspólnie oglądali ilustracje przedstawiające najważniejsze miejsca do zwiedzania w Anglii. Adam opowiedział dzieciom ciekawostki o Wielkiej Brytanii. Podczas wspólnych zajęć kulinarnych uczniowie poczęstowali goframi naszego gościa na zakończenie spotkania. Kierując się przepisem uczniowie przygotowali ciasto. Następnie było ono pieczone w gofrownicach. A na koniec degustacja z ulubionymi dodatkami do gofrów.

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)