Wojtek stypendystą "Ukrytych Talentów"

18 kwietnia w Nowosolskim Domu Kultury odbyła się jubileuszowa 10 gala Fundacji „Ukryte talenty”. Stypendiami nagrodzono uczniów nowosolskich szkół podstawowych. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Wojciech Sokołowski z klasy VII. W uzasadnieniu przyznania stypendium Wojtkowi czytamy: „ Wojtek Sokołowski uczeń klasy 7 Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli. Średnia ocen wynosi- 5,56. Chłopiec posiada mnóstwo zainteresowań i chętnie rozwija swoje pasje. Od dwóch lat trenuje tenis stołowy, gra w IV lidze. Odnosi sukcesy- 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kwalifikacyjnym. 2 miejsce w debel w Wojewódzkim Konkursie Kwalifikacyjnym. Wcześniej od czwartego roku życia trenował piłkę nożną w Falubaz- Dozamet. Zagrał wokoło 200 meczach, zdobył około 200 goli. Zdobył wraz z drużyną liczne trofea sportowe. Reprezentował szkołę w Lekkoatletycznych Czwartkach zajmując wysokie miejsca. Uprawia również - kalistenikę - ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem własnej masy ciała. Trenuje również speedcubing- czyli układanie kostki Rubika na czas. Zdobył I miejsce w Miejskim Drużynowym Konkursie Matematycznym 2022 r. Brał udział w konkursie historycznym i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. W roku 2022 zajął I miejsce międzyszkolnym konkursie ortograficznym w kategorii klas 6-8.

W wolnych chwilach Wojtek rozwija swoje pasje; pochłania mnóstwo książek, szczególnie powieści kryminalnych i powieści fantasy. Zajmuje go również - bushcraft - obozowanie na łonie natury. Rozwija przydatne umiejętności tj.: rozniecanie ognia, budowanie schronienia, filtrowanie wody, zielarstwo, przyrządzanie potraw na ogniu. Wojtek regularnie wyjeżdża na obozy wędrowne. Pociąga go również pszczelarstwo - pomaga aktywnie w hodowli pszczół w 4 ulach, co przekłada się na 12000 pszczół. Potrafi oddzielić miód od plastrów wosku pszczelego. Pomaga w produkcji ok. 200 kg miodu rocznie. Uprawia także wędkarstwo. Ostatni okaz to szczupak - o długości 43 cm.”

Wojtkowi gratulujemy licznych pasji i zainteresowań. Naśladowanie wskazane!

Dziś: Aleksego, Horacego
Jutro: Marka, Jarosława