Rekolekcje wielkopostne

W piątek 31.03 miał miejsce w naszej szkole dzień rekolekcyjny. Nasz prefekt ks. Piotr Pluta przygotował ciekawe konferencje na temat różnic między naszym postrzeganiem Boga, a Jego rzeczywistym obrazem. Przytoczył także, ciekawe historyjki, które pomogły nam zapamiętać rekolekcyjne treści (np. o Słoniu, o Fryzjerze). Ważnym elementem programu było klasowe wykonanie w postaci plakatów danych stacji Drogi Krzyżowej. Uczniowie pod opieką wychowawców mieli tak przedstawić wydarzenia Męki Chrystusa, aby ukazywały naszą rzeczywistość. Był to wstęp do nabożeństwa pokutnego, podczas którego była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Całość dnia zwieńczyła wspólna Eucharystia. Dziękujemy ks. Piotrowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia skupienia.

Droga Krzyżowa

Dziś: Adolfa, Tymona
Jutro: Czesława, Agnieszki
Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął