WOLONTARIUSZE ZNÓW W AKCJI

We wtorek po raz kolejny nasi wolontariusze z kl. VIII odwiedzili Dzienny Dom Pobytu Senior + w Nowej Soli. Przez prawie 2 godziny umilali czas podopiecznym podczas wspólnych zabaw i łamigłówek umysłowych. Wracając jeden z uczniów powiedział, iż było tak fajnie, że nie wiadomo kiedy ten czas minął. Była to już ostatnia w tym roku szkolnym wizyta u zaznajomionych seniorów, ale w przyszłym roku mamy zamiar kontynuować naszą współpracę wraz z uczniami przyszłej kl. Vlll.

A gdyby ktoś chciał pomagać jako wolontariusz w czasie wakacji, jak i po nich oraz ma już ok. 13 lat, to jest bardzo wielka potrzeba wspierania dzieci z rodzin zastępczych poprzez umilanie im wolnego czasu i zabawy. Organizacją tej formy pomocy zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli, a zajęcia odbywać się mają w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Kasprowicza. Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z p. Renatą Bielicz lub bezpośredni kontakt z PCPR pod numerami telefonu: (68) 4574347, 4574344, 4574341 (pcpr@powiat-nowosolski.pl).

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra