Trwajmy w modlitwie

Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa, pandemią modlitwy, współczucia oraz czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne, najbardziej doświadczone, odczuły naszą bliskość.”
Anioł Pański 22 marca 2020

Odpowiedzmy jako wspólnota szkolna na apel Papieża Franciszka. Módlmy się codziennie dziesiątką różańca za wszystkich w jakikolwiek sposób dotkniętych epidemią koronawirusa o pokój serca i zdrowie a dla nas o dary Ducha świętego i codzienną pomoc w nauce oraz o otwarte oczy i serca na potrzeby innych. Prośmy o ustanie epidemii, o pomoc duchową dla zaangażowanych w walkę z zagrożeniem epidemiologicznym oraz o życie wieczne dla wszystkich zmarłych z powodu koronawirusa.

Zachęcam też, by codziennie rozważyć ewangelię z czytań mszalnych przewidzianą na dany dzień oraz o 12.00 odmówić modlitwę Anioł Pański. Niech będą to swoiste rekolekcje przygotowujące do świąt paschalnych.

Dziś: Anieli, Jana
Jutro: Viktoryna, Helmuta
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)